Aby se nemocné dítě doma nenudilo

Snad každé dítě školkou povinné je jednou za čas nemocné. Jednou je to kašel a rýma, podruhé zase angína anebo třeba klasické dětské nemoci, jako např. neštovice, spála, pátá nebo šestá nemoc a tak podobně.

Dítě bývá velice těžké udržet v klidu nebo dokonce ležet v posteli. Častokrát pak vypadá, jako by mu vůbec nic nebylo. Pokud dítě zrovna nemá vysokou horečku a neleží, a většinou také po zlepšení prvních signálů nemoci dítěti otrne, je plno elánu a energie, a hlavně se začne nudit. Co teď? Ven nemůžete nebo jen na chvíli, což stejně nic neřeší, protože po chvíli se vrátíte domů z krátké procházky a opět stojíte před otázkou – „Jak doma zabavit nemocné dítě a nezbláznit se z toho?“
vyšetřování dítěte stetoskopem

1.)    Chce to něco nového a neokoukaného

–          Můžete vyrábět různé postavičky, zvířátka, dekorace atd. (na internetu naleznete spousty a spousty inspirace). Hodit se vám budou třeba roličky od toaletních papírů, barevné papíry, nůžky, lepidlo a kreativní hodinka může začít.

–          Děti také ocení stavění různých bunkrů nebo hra na schovávanou

–          Udělejte si stínové divadlo nebo hrátky s baterkou

–          Menší děti ocení prstové barvy
2.)    Pusťte si nějakou novou pohádku, při které udržíte vaše dítě alespoň chvíli v klidu a vy si při tom můžete vydechnout, pouklízet nebo uvařit oběd.
teploměr Sanity
3.)    Skvělá je také hra na doktora, kdy „onemocní“ plyšák a dítě se o něj stará. Tato aktivita je také vhodná, pokud dítě odmítá hodně pít, jíst vitamíny nebo požívat léky, pak se hodí ukázka na plyšákovi a většina dětí potom začne spolupracovat.
4.)    Postavte domeček z krabice. Můžete být i kreativní a nakreslit mu okna a dveře.

Obzvlášť pokud jste s malým marodem doma delší dobu, může být poněkud náročné udržet ho v rámci možností v klidu. Důležité je neztrácet hlavu a snažit se vymýšlet nové a zajímavější aktivity, kterými si společně ukrátíte dlouhý den.