Detoxikace pro každého

Detoxikaci by měl provést opravdu každý z nás, nejen ti, kteří se rozhodnou, že shodí nějaké to kilo. Detoxikací totiž odstraníme veškeré toxické látky z našeho organismu, čímž přispějeme ke svému pevnějšímu zdraví. Tím, že jednotlivé orgány zbavíme škodlivých zátěží, načerpáme ztracenou energii a získáme pro tělo vnitřní sílu. Přestaneme být unavení a přestanou nás trápit vnější i vnitřní problémy.

Nejen náš špatný životní styl, ale také znečištěné vodní zdroje i špinavé ovzduší kolem nás, prostředí, ve kterém žijeme, a další faktory, negativně ovlivňují nárůst toxinů v našem organismu. Špatné látky se v nás usazují, a jednoho dne se stanou pro náš organismus neúnosné. Toxiny se usazují kdekoliv v našem těle, napadají naše orgány, ale také psychiku, vyvolávají mnoho našich zdravotních potíží a projevují se často bez viditelné spojitosti. Proto je dobré provádět detoxikaci.

Pokud se do detoxikace pustíme sami, je dobré nejprve odhadnout naši dostatečně pevnou vůli i vytrvalost, kterou budeme potřebovat. Detoxikaci si můžeme vybrat buďto intenzivní, nebo šetrnou. V každém případě je potřeba dodržovat zásadní pravidla.

1.       Rozumný plán
Je dobré vybírat si, co budeme jíst, protože tím dodáváme tělu vše, co potřebuje, ale také to, co nepotřebuje. Chce to nejen trpělivost, ale také stanovení reálných cílů, které postupně naplníme, i když po malých krocích. Pokud svůj předepsaný jídelníček porušíme, není potřeba se na sebe zlobit. Mnohdy je lepší plnit detox částečně než vůbec. Pokud ale selžeme již v prvním kroku, asi nebudeme mít šanci ho dokončit.

2.       Ani hladovka, ani přejídání
Pokud se přejídáme, a najednou začneme hladovět, není to pro naše tělo to nejlepší. Proto je dobré upravit si jídelníček tak, abychom měli pravidelný přísun kvalitní a pestré stravy. Když začneme o jídle přemýšlet, nebudeme dělat chyby, které nám detoxikaci naruší. Pravidelný stravovací režim je základem zdravé životosprávy i detoxikace.