Proč se vyrábí manželské postele z masivu


Asi budete souhlasit, že není nic lepšího, než se večer po náročném dni zachumlat do postele vedle své drahé polovičky. Je to pocit, kterému se vyrovná jen máloco. Není tedy divu, že v posteli trávíme tolik času. Koneckonců se říká, že spánkem strávíme až třetinu života. A to nepočítáme i jiné aktivity, které se v posteli provádějí. Je tedy jasné, že chceme, abychom se tam cítili co nejlépe a nejpohodlněji.

dřevěná manželská postel

Vzhledem k výše uvedenému je až s podivem, jak málo pozornosti posteli věnujeme, a to i při jejím výběru. Zde pro nás hlavní kritérium představuje její vzhled a cena, nikoliv to, jaké má vlastnosti. Možná se ještě zajímáme o to, z jakého je vyrobena materiálu, avšak to obvykle bývá vše.

Když se však po obchodě rozhlédnete, zjistíte, že navzdory veškerému pokroku stále převládá dřevo. Ano, může být nabarvené nebo nalakované, avšak stále je to náš starý znení ten dnámý. Možná je to proto, že má tak dobré vlastnosti, ale spíše proto, že na nás působí teplým, uklidňujícím dojmem a vyvolává pocit bezpečí. A obojí je pro řádný odpočinek velmi důležité.

Ovšem není jen jeden druh dřeva. Každý druh stromu má trochu jiné a každé z nich má poněkud jiné vlastnosti. Například zatímco běžná postel se může vyrobit i z měkčího dřeva, manželské postele z masivu drevenynabytek-borovicemasiv.cz jsou standard. A z dobrého důvodu.

muž a žena v manželské posteli

Nejprve si řekněme, co to masiv v tomto kontextu vůbec znamená. Zde máme na mysli silné, tvrdé dřevo poměrně velké tloušťky. Rám totiž v tomto případě musí být schopen umést ne jednu, ale dvě matrace a navíc i lidská těla, a to bez toho, že by hrozilo riziko jeho poškození. A řekněme si na rovinu, že zdaleka ne všichni lidé jsou hubení.

Tomu se samozřejmě musí přizpůsobit i vlastnosti našeho lůžka. A i když v průměru vydrží hubenému člověku postel déle, než se rozbije, není ten rozdíl tak výrazný.