Výměna zámků za desítky tisíc

Případ lichvy řeší Tepličtí policistéa již obvinily třiatřicetiletého podnikatele. Firma obviněného se zařadila mezi nechvalně známé „šmejdy“ prodejem a montáži předražených domovních zámků seniorům. Zaměstnanci firmy prováděli osobní návštěvy u vytipovaných seniorů a snaží se je přesvědčit o kvalitách výrobku, který přesahuje jejich dosavadní zabezpečení. Za dodání a montáži si firma účtovala nehorázné peníze. Ale problém byl i s jejich prací v případě, že byl zákazník nespokojen, neměl možnost od smlouvy odstoupit, protože firma nekomunikuje.
Jedním z poškozených je i osmdesátník Václav Ron. Během jeho nepřítomnosti dva zaměstnanci na základě smyšlené informace, že v bytovém době došlo k vykradení dvou bytů přesvědčily paní Ronovou k výměně dveřního zámku za nový, bezpečnější typ. Zaměstnanci se chovali slušně a po dokončení práce předložily smlouvu na 9 500 korun. Manželé Ronovi se dle svých slov pracovníků obávali a tak nakonec smlouvu podepsali. 
dveřní zámek
Celá situace, ale nakonec panu Ronovi přišla podivná a tak se rozhodl o firmě vypátrat více informací. Při pročtení živnostenského rejstříku se dozvěděl, že vklad firmy čítal jen 12 korun. A v té chvíli už mu bylo vše jasné. Zažádal si o videozáznam kamerového systému z domu a zanesl jej s žádostí o prošetření na polici.

Celo republikový problém
Podle vyjádření policie je za Vším podnikatel, který uvádí své trvalé bydliště na Městském úřadu v Duchcově. Tyto praktiky jsou dokonce několikaleté a provozují je firmy Groziskon, Zamkytasu nebo TOP dveře.
Ve chvíli kdy se některá z firem svými praktikami „proslaví“ na tolik, že už není možné pro ni získat nové zakázky, přesunou se praktiky na firmu jinou nebo nově vzniklou. V hledáčku firem jsou převážně senioři, které je jednoduší přesvědčit k výměně. Firmy operují v širším měřítku, policie eviduje případy z Pardubic,
Prahy, Královehradecka nebo severu Čech
.
klíče v zámku dveří
Firmy pořizují zámky a vložky v hodnotě okolo 600 korun, ale poškozeným účtují i desetinásobek ceny. V jednom z extrémním případě dokonce jednatel společnosti požadoval 32 tisíc korun. Díky těmto nekalým praktikám si obžalovaný, který je vyšetřován na svobodě. Přišel, až na pul miliónu korun.

Výměna zámků za desítky tisíc
Ohodnoťte příspěvek