Hračka, kterou prověřil čas

Pokud bychom nahlédli do dětského pokojíčku některého kluka současné doby a pak se mohli vrátit do minulosti podívat se na hračky dnešních tatínků v jejich dětském věku, pak bychom zjistili, že jsou tu některé prvky společné. Snad každý kluk měl pro chvíle, které mohl věnovat rozvíjení své fantazie, různé druhy aut, autíček, zemědělských strojů nebo tanků.pískoviště se spoustou hraček a jedním dítětem.jpg

  • Který kluk by se například obešel bez traktoru?

Tato hračka dostala za dobu své existence mnoho různých podob. Někdo měl doma traktor dřevěný, jiný plechový. Pak přišel na řadu všudypřítomný plast. Někdy byl ale natolik nekvalitní, že se prostě traktor po několika „směnách“ porouchal tak, že už nešel dát do pořádku.

  • Jestliže chcete dát svému dítěti hračku nejen trvanlivějšího charakteru, ale také mít jistotu, že je zdravotně nezávadná, pak je rozhodně vhodný přírodní materiál, kterým je dřevo.
  • Klasický dřevěný traktor má tu výhodu, že ho váš potomek může směle vzít i na pískoviště nebo do jiného náročného terénu.

Nejprve hračka, poté vkusná dekorace

Dřevěné hračky mají ale ještě jeden vítaný bonus. Jsou od výrobce většinou precizně vytvořené a rozhodně se nejedná o kýče. Poté, co vaše ratolest odroste dětskému světu, můžete dřevěný traktor povýšit na vkusnou dekoraci.

  • Pokud má dětský traktůrek vlek nebo valník, pak máte velkou výhodu.
  • Tato plocha se totiž může stát místem pro další dekorativní prvky.
    • Tak, jako vaše dítě rozvíjelo svou fantazii při svých hrách, můžete poté rozvíjet vy tu svou při aranžování květin nebo jiných zajímavých prvků.

skutečný traktor na poli.jpg
A pokud vás stále nic nenapadá, pak sáhněte do osvědčené a bezedné studnice nápadů – na některé internetové stránky. Tam se jistě inspirujete nějakým zajímavým a originálním nápadem, který můžete dál podle svého uvážení rozvíjet. Anebo se stane právě ten váš nápad inspirací pro někoho dalšího.