Mořská sůl

Milujete moře, ale nemůžete si jej dopřát http://magazin.eurozpravy.cz/195629-lekari-neverili-vlastnim-ocim-v-oku-zeny-nasli-neco-s-cim-se-nikdy-nesetkali/ každý rok? Co kdybychom vám řekli, že si takové malé moře můžete vytvořit sami doma, a to ve své vaně? Opravdu toho lze docílit. Stačí, když si do vody přidáte mořskou sůl. Doplnit něco takového můžete ještě o relaxační hudbu nebo o aromalampu. Je to opravdu snadné.

mořská sůl a mušle

Je velká škoda, že je od České republiky moře vzdáleno na několik tisíc kilometrů. V moři je obsaženo vše, co působí příznivě na náš organismus. I při koupání doma je ale možné alespoň něco málo z moře využít.

Možná byste ani nevěřili, kolik přívětivých látek moře obsahuje. Jedná se o minerály nebo stopové prvky, mezi které bychom mohli zařadit hořčík, železo, brom apod.

Látky, které jsou navíc v moři obsaženy, pronikají pokožkou do lidského těla a zrychlují tak krevní oběh. Mořská sůl navíc působí antibakteriálně. Díky tomu se urychluje hojení ran.

Díky mořské soli si můžete dopřát takovou koupel, která vás naprosto uvolní od veškerého stresu. Postačí pouze 500 gramů soli, kterou rozpustíte v horké vodě. Pamatujte, že koupel by neměla trvat déle než 15 minut.

Vhodné jsou i koupele, kterým se přezdívá sedací. Ty pomáhají zejména při gynekologických obtížích. Pokud je navíc sůl z mrtvého moře, pak si můžete být jisti dezinfekčními účinky.
mořská sůl

Nebo co takhle peeling rukou či chodidel? Jeho příprava není vůbec náročná. Postačí jen šest lžic mořské soli a čtyři lžíce olivového oleje. Pokožku je ale potřeba jen jemně zvlhčit a připravenou směs masírovat.

Možná vás překvapí, že ve skutečnosti není Mrtvé moře vlastně moře, ale solné jezero, které je naprosto unikátní. Koncentrace soli se stále zvyšuje. Voda obsahuje až 21 minerálů, což opravdu není málo. Nechybí hořčík, vápník nebo chlor.

Z vlastní zkušenosti vám můžeme potvrdit, že není nic lepšího, než si odpočinout ve vodě z mořské soli po náročném dni. Lepší relaxaci nenajdete.