Zajistěte si vitamíny i v zimě – díky klíčení semínek

Zaujalo vás klíčení semínek? Chcete se do něj také pustit? Váháte, jaká semena vyzkoušet jako první?
Jestliže hledáte jistotu, která vás nezklame, a to jak z hlediska snadného pěstování, tak z hlediska chuti, pak vyzkoušejte mungo fazole!
vysypané mungo fazole

Mungo https://www.nakliceno.cz/mungo/ snadno nakoupíte na mnoha místech, ale žádejte je vždy v té nejvyšší kvalitě. Jen tak budete mít jistotu, že skutečně prospějí vašemu zdraví. A pravda je, že tyto fazolky vám mají co nabídnout!
Jen považte, co všechno obsahují! Nejenže jsou křehké, křupavé a šťavnaté, takže na ně budete mít hned chuť, ale ještě navíc obsahují dobře stravitelné bílkoviny, mnoho vlákniny, vápník, hořčík, draslík a železo, a ještě jiné látky. Prospějí vašim cévám a srdci, zbaví vaše tělo škodlivin, sníží cholesterol, posílí imunitu. A ještě navíc si na nich pochutnáte.
Jak je tedy vidět, tak pustit se do pěstování mladých výhonků rostlin se opravdu vyplatí!
Navíc, pěstování klíčků je snadná a levná záležitost. Dokonce tak můžete i ušetřit.
mungo a kovová lopatka
Mladé výhonky vám nabídnou porci vitamínů a dalších cenných živin i v období, kdy na zahrádce už nic neroste, a přitom jich v tomto zdravotně rizikovém počasí potřebujeme nejvíce. A všichni moc dobře víme, že zelenina na pultech marketů je plná rizikových chemických reziduí, a preparáty z lékárny jsou velice drahé, a přitom špatně stravitelné. Takže klíčení semínek a konzumace klíčků představuje ideální způsob, jak si zajistit přísun důležitých látek pro zdraví.
Navíc, práce s klíčky rostlin v kuchyni je také zábava. Jestliže kuchyni obcházíte velkým obloukem, můžete je sníst jen tak, bez jakékoli úpravy. Pakliže vás příprava jídla baví, klíčky využijete v desítkách jídel teplé i studené kuchyně, stačí vám k tomu jen bohatá fantazie. A díky pestré škále chutí, barev a velikostí, se vám na talíři nikdy neomrzí.