Jak správně zabalit zásilku?

Když chcete, aby vám došlo z internetového obchodu to, po čem toužíte a co jste si objednali, musíte zvolit v první řadě obchod, na který se lze obrátit s důvěrou, co se nabízeného sortimentu týká, ale taky na ten, který vám umí zásilku i bez problémů dodat.
Což pochopitelně ne každý internetový obchodník umí. Někdy využívá přepravce, kteří se s péčí o zásilky zrovna nemazlí, a někdy balení i sám odbyde natolik, že by to, co zásilka ukrývá ve svých útrobách, nezachránil už ani ten sebeopatrnější kurýr.
velký balík
A tak si zkrátka někdy objednáte něco docela jiného, než vám posléze dojde. Ne že by zaměnili zboží, ale neúmyslně se postarají o to, aby z něj dost možná nezbylo vůbec nic použitelného. A nic na tom nemění fakt, že to určitě neudělali schválně, že se určitě nechtěli prezentovat jako vyslovení neumětelové.
Ale stalo se. A co s tím naděláte! Nic jiného než reklamace v takové chvíli nepřipadá v úvahu a vy tak jenom zbytečně ztrácíte čas a nervy. A přitom jde o .
kartonová krabice
Vůbec k tomu nemuselo dojít, kdyby odesílatel využil vhodnější obal. Nebo nejlépe ideální obal. Což by ho sice možná vyšlo na nějakou tu korunu navíc, jenže nakonec by na tom i on vydělal, protože by nedocházelo ke škodám, jež logicky musí zaplatit on. A které nemusí být rozhodně lacinou záležitostí.
Protože někdy se takové zboží z poškozené zásilky dá ještě prodat coby nedokonalé aspoň za sníženou cenu, ale někdy se to musí rovnou vyhodit. Bez náhrady.
A proto je nejednou rozhodně rozumnější, opustí-li takový prodejce něco tak nedokonalého, jako jsou papírové obaly. Protože ty nesnesou spoustu věcí, nejsou ani příliš pevné, ani voděodolné. A tak stačí málo a problém je na světě.
dárek u květin
Problém, k němuž by sotva došlo, kdyby odesílatel použil ne papírovou, ale plastovou obálku. Která je daleko pevnější než její známá papírová konkurentka, vodě hravě odolá a prokáže tak všem zúčastněným dobrou službu.
Přinejmenším v tom, že si ušetříte všechno, co souvisí s reklamací, od ztráty času přes dohadování se o náhradě nebo vrácení peněz až po nejednou naprosto zbytečné ztrácení nervů. Jež mohla vyřešit docela obyčejná neobyčejná obálka.