Ideálně tak pár miliónů, jde to?


Bohatí to mají jednoduché, stačí říci jednou u večeře a máte pár milionů na účtu s příslibem vrácení do několika let, bez úroku, a ještě s pocitem dobře odvedené práce. Ale pokud jste celý život žili od ruky do úst, tak si toho moc nenašetříte a někde zkrátka začít musíte.
 
blockchain

Rodina

Pokud nejste notoričtí lháři a podvodníci, tak na vás rodina nikdy nezanevře. Spousta velkých obchodníků začínala někde dole, v garáži svých rodičů s vypůjčenou tisícovkou. Nikdo neříká, že tak nezačnete i vy. Malý projekt, pár kamarádů a vypůjčené peníze a velké sny. Tak to ostatně bývá u všech, kteří jednou bohatí budou – protože mají vůli to dokázat, dřít se za těch pár výdělků, aby nabrali zkušenosti a možná i realizovali své sny. A kde jinde by měla pomoci rodina než tady?
 
tým

Banka

Pokud máte opravdu dobrý plán a můžete ručit například autem nebo domem, tak si možná vyžebráte něco v bance. Banky však mají přece jen jiné nároky než rodina a připravte se tak, že až se dostaví úspěch, budete přeplácet vysoko nad váš původní rozpočet. A to samé se stane, pokud si půjčíte kdekoliv jinde, ať už je to peer to peer půjčka jako u Zonky nebo Homecredit, ať už je to jakákoliv podivínská „rychlá půjčka“, vždycky si přeplatíte pořádný kus.
 

Lichva

Někdy se začíná i u špatných konců. Často se končí v šedých uličkách, kde se slibují hory doly. Tato možnost je však tou nejhorší a nejzoufalejší, protože vy sice podáte prst, ale tato sféra vám ukousne rovnou celou ruku. Jestli se někdy přesto rozhodnete vstoupit do vztahu s někým takovým, dejte si pozor a nasaďte hroší kůži.

peníze
 

Crowdfunding

Povýšené žebrání – představíte svůj projekt na internetu a pokud se lidem dostatečně líbí, mohou vám jen tak dát své peníze, ať si realizujete vaše sny. Samozřejmě, můžete nabízet už dopředu prototypy, brzké výrobky nebo třeba podpis vaší knihy, až jednou budete slavní. To je v celku jedno, hlavně peníze se dají sehnat i takto, byť se jedná o více méně moderní záležitost, ale což, zkusit se má všechno, no ne?