Zřídit školicí centrum

Pokud chcete podnikat, rozhodně by to mělo být v oblasti služeb či zboží, po kterých je vysoká poptávka a tudíž je velmi pravděpodobné, že získáte dostatečné množství zákazníků.
Jednou z oblastí, o kterou je enormní zájem, je nepochybně oblast neformálního vzdělávání. Co to znamená?
 konferenční místnost

Vzdělávání rozdělujeme do tří skupin.

  1. Formální vzdělávání– standardní forma vzdělávání v rámci základních, středních a vysokých škol. Výstupním formátem tohoto vzdělávání je vysvědčení, maturitní vysvědčení, učňovský list, státní zkoušky.
  2. Neformální vzdělávání– vzdělávání prostřednictvím akreditovaných školicích středisek. Například různé rekvalifikační kurzy a podobně. Výstupním formátem tohoto vzdělávání je osvědčení o zvládnutí kurzu. Samozřejmě pro profesní rozvoj jsou důležité ty osvědčení, které mají akreditaci ministerstva školství.
  3. Informální vzdělávání– jedná se o samostudium prostřednictvím knih. Výstupním formátem tohoto vzdělávání jsou Vaše vědomosti a znalosti, což potenciální zaměstnanec může a nemusí ocenit.

 

Kvalitní podnikání

Co z toho vyplývá? Že oblast vzdělávání představuje parádní byznys. Zařídit si školicí středisko představuje skvělý podnikatelský plán. Samozřejmě to není tak docela snadné. Je zapotřebí získat vhodné prostory, techniku, sehnat dostatečný tým kvalitních externích lektorů. Nicméně když všechny tyto požadavky dokážete manažersky zvládnout, určitě se nemusíte obávat toho, že byste snad měli nouzi o zákazníky (studenty).
Oč je největší zájem?

  • Vzdělávání účetních
  • Vzdělávání pracovníků v sociálních službách
  • Vzdělávání pracovníků v oblasti web designu
  • Vzdělávání pracovníků v oblasti služeb
  • Vzdělávání pracovníků v oblasti administrativy
  • Vzdělávání pracovníků v oblasti personalistiky

 přestávka na kávu
Samozřejmě nikde není řečeno, že byste měli nabízet jen rekvalifikační kurzy, velký zájem je také o jazykové nebo kreativní kurzy.