Interaktivní počítač s 3D skenerem a projektorem

Měli už jste někdy možnost podívat se, jak funguje taková 3D tiskárna? Ti, kteří tu možnost již měli, vám určitě mohou potvrdit, že 3D tisk je velmi zajímavý proces. Jestliže jste takovou možnost ještě neměli, určitě nezoufejte, protože se toho jednou určitě dočkáte. Říká se, že kdo si počká, ten se dočká.
podsvícená klávesnice

3D skenování bylo dříve chápáno jako jakýsi zajímavý pokus o něco, co by mohlo lidem do budoucna přinést nějaký ten užitek. Ti, kteří počítač s možností 3D skenováním předmětů vynalezli, určitě nepočítali s tím, že se bude jednat až o takový úspěch. Například taková verze HP Sprout Pro G2, což je integrovaný počítač s 3D skenerem a projektorem je toho příkladem.
3D obraz

Nejnovější verze má mnohem více precizní 3D skener, monitor je dokonce zvětšen o jeden palec a kromě toho se může pyšnit i tenčím provedením.

Výrobci do budoucna počítají s tím, že o tenhle typ bude opravdu velký zájem. Bude tomu ale skutečně tak? To odhalí až sám čas.

Určitě má ale co nabídnout. Vše je totiž řešeno na stejném konceptu. Je tím myšlen počítač v monitoru, který má nahoře umístěn rameno s 3D skenerem. Dokonce zde můžete nalézt i projektor. Už od pohledu můžete vidět, že se před počítačem nachází plocha, na kterou můžete dát vámi vybraný předmět a ten poté můžete převést do digitálního 3D modelu. Rozhodně počítač poskytuje více specifikací, o kterých se můžete dočíst například na internetu.

Určitě potěšíme i ty, kteří jsou fanoušky bezdrátové klávesnice nebo myši. Ovládání je totiž dotykem a to dokonce všemi deseti prsty. Klade se opravdu velký důraz na interaktivitu a propojení virtuálního světa s tím reálným. Ti, kteří nepatří mezi fanoušky bezdrátových klávesnic a myší rozhodně také nebudou zklamaní. V rámci výbavy je klávesnice a myš k dispozici.
3D tisk

Nejčastěji interaktivní počítač s 3D skenerem a projektorem využívají hlavně architekti nebo designéři. Nová verze HP Sprout Pro G2 je tedy určena hlavně pro profesionální uživatele.