Jak si pomoci od infekcí močových cest?


Onemocnění močových cest je nepříjemné. Jedná se však o častý problém. Více jím trpí ženy než muži. Je to i dáno tím, že ženská močová trubice je kratší než mužská, proto je náchylnější k tomu, aby se do močového ústrojí dostala infekce.

Nutno říct, že vážnější infekce močových cest je nutno řešit s vašim lékařem a nejlépe za pomocí antibiotik. Ale lehčí infekce můžete zvládnout vyléčit i doma, či alespoň jejich léčbu podpořit.

Hodně vody

Zvyšte svůj pitní režim a přijměte hodně vody. Čím více vymočíte, tím více bakterií se odplaví z vašeho močového ústrojí. Při zvýšeném přísunu tekutin se pro vás také močení stane méně bolestivé. Bolest při močení je častým příznakem infekcí močových cest. Omezte v této době kávu a čaj s kofeinem, jelikož kofein může naopak vaše močové cesty dráždit.

voda

Urologické čaje

Urologické čaje obsahují směsice bylin a plodů, které jsou prospěšné pro náš vylučovací systém. I lékaři doporučují při zánětech močových čest zařadit do pitného režimu právě tyto čaje. V urologických čajích najdete většinou brusinky, zlatobýl, mátu, lékořici, mědvědici, listy pampelišky nebo bezové květy. Všechny tyto bylinky vám pomohou k rychlejšímu uzdravení močových cest. Čaj má většinou příjemnou chuť.

Brusinkový džus

Jak už jsme zmiňovali, brusinky jsou hodně nápomocné při léčbě zánětů močových cest, ale také jako prevence, před těmito záněty. Abyste zůstali pořádně hydratovaní, zvolte brusinkový džus. Má velmi příjemnou, jemně nakyslou chuť. Můžete také zvolit brusinkový čaj nebo brusinky v podobě doplňku stravy.

brusinky

Správně se oblečte

Bakterie milují teplo a vlhko. Nevhodně zvolené spodní prádlo, upnuté džíny…to vše napomáhá k rozvoji infekce. Zvolte raději volné kalhoty či, pokud to počasí dovoluje, sukni, a po dobu infekce určitě volte bavlněné spodní prádlo, které nebude dráždit vaši pokožku.