Stěhování s klidem a beze stresu


Možná vám však někdo utajil, že takový proces není možný bez pořádného plánování, a to nejlépe minimálně měsíc dopředu. Přinášíme tedy seznam, který stěhování naplánuje za vás. Na vašich bedrech potom zůstává jen jediný (a ten nejsložitější) úkol. Držet se seznamu, vyhnout se odkládání činností na něm uvedených na neurčito (protože z neurčita se snadno stane nikdy) a snažit se jej splnit v dobrém časovém plánu před tím, než přede dveřmi zastaví stěhovací auto. Minimálně měsíc před stěhováním byste měli začít s plánováním toho, jak vlastně budete všechny věci balit.

Žena při stěhování

Zároveň byste také měli obstarat rezervaci u vybrané stěhovací firmy a začít s nákupem potřebného materiálu, který se bude u balení zcela jistě hodit. V obchodě by tedy nemělo zůstat dostatečné množství kartonových krabic a boxů (využít však můžete i pevnější přepravky, příp. plastové bedny https://www.schoellerallibert.com/cz/novinky/produkty/plastov-bedny-s-vkem/), motouz či lepicí páska na jejich převázání a také bublinková fólie, jež se postará zejména o ochranu křehkých předmětů. Jakmile máte všechny tyto komponenty k balení připraveny, můžete prakticky začít.

Pokoj s krabicemi

Nejdůležitější je postupovat s klidem a nemíchat při balení do krabic páté před deváté. Každou krabici po zabalení stručně popište slovy, do nichž zahrnete vše, co obsahuje a tím se při vybalování zvládnete mnohem snadněji v haldách krabic zorientovat. Všechny zabalené nádoby důkladně převažte a postarejte se o to, aby nebylo možné, že se v nich v důsledku špatné manipulace něco rozbije. Před cestou nachystejte také jednu nádobu s věcmi, kterou jsou nutné pro přežití v prvních několika dnech, kdy v nastalém zmatku bude chvíli trvat, než se dokážete zorientovat. Často se na ni zapomíná, a přitom vám první chvíle v novém bytě umí skutečně usnadnit a celkový dojem z nového obydlí vylepšit. A to je přece základ na cestě k úspěchu!