Klimatizace na vysoké úrovni

Každý z nás teplo jinak snáší. Někdo si v něm skutečně libuje a jiný má zase raději průměrné nebo nižší teploty. Příliš velké horko však prokazatelně škodí všem.
V mnoha článcích si můžeme přečíst, že klimatizace zdraví neprospívá, ale je třeba si uvědomit, co všechno už toto zařízení dokáže a že dnes už je většina z dělených (splitových) klimatizací schopná vzduch upravit nejen z hlediska teploty, ale i vlhkosti, kvality a dalších parametrů. Je třeba si jen dobře a správně vybrat .

horký den

Čistý vzduch s čistým filtrem
Rýma, bolesti hlavy, únava či bolest v krku. Tyto známé „klimatizační potíže“ nemusí potkat nikoho, pokud bude dodržovat rozdíl mezi venkovní a klimatizovanou místností, bude mít klimatizaci správně nastavenou, správně ji používat a především používat zařízení pouze s čistými filtry. Jen tak jednotky s automatickým čištěním v místnosti mohou neustále obnovovat čerstvý vzduch. Pokročilá technologie neutralizuje škodlivé nečistoty, deaktivuje bakterie a alergeny, dokonce i odstraňuje pach z tabáku a vzduch obohacuje o ionty kyslíku.

Žádné nepříjemné foukání
Mnoho lidí uvádí, že studený vzduch z klimatizace jim jde přímo do obličeje a oni se pak necítí dobře. Proto se brání pořízení klimatizace i do svých domovů a raději snášejí vysoké teploty. Moderní klimatizace jsou však vybaveny čidly, které sledují pohyb po místnosti a směřují proud studeného vzduchu pouze tam, kde nejsou žádné osoby.

technologie vzduchotechniky

Nízká spotřeba energie
Další překážku v pořízení klimatizace vidí mnoho lidí v tom, že její provoz je drahý. Ale technologie řízená tzv. invertorem podle potřeby plynule zvyšuje a snižuje výkon. Nedochází tedy ke kolísání teploty, kompresor se při dosažení požadované teploty vždy vypne a spotřebu energie tak snižuje o třetinu ve srovnání s běžnými jednotkami pouze s funkcí zapnuto/vypnuto. Vede také k nízké hlučnosti a delší životnosti.