Nenechte si do toho mluvit

Víte, skloubit dva názory lidí, kteří se rozhodli žít ve společné domácnosti a být zároveň šťastni, je pro mnohé nemyslitelné a neproveditelné. I maličkosti s rozdílným názorem dokážou zbořit vztah.

muž, žena, box, rukavice

Pak je na řadě nezpochybnitelný argument, ale i přijatelný kompromis.
V případě Vašich malicherných dohadů o pracovní desce do kuchyně je na řadě argument, o kterém se nepochybuje a o kterém je zcela zbytečné diskutovat. Kompromis je v takovém případě nadstandard.

Nenechte si zničit Váš jinak fungující vztah dohady o tom, co se umístí do Vaší zrenovované kuchyně.

V kuchyni vládnete bezesporu Vy.
· Vy nejlépe víte, že na světlé desce s drobným vzorkem nejsou vidět drobné nečistoty.
· Vy víte, že lakované povrchy jsou náročné na údržbu, aby se stále tak pěkně leskly.
· Vy po stránce designu vnímáte nejlépe soulad barev a materiálů. To je ženám prostě dané od přírody.

hnědá kuchyně, velká lednice

Co v kuchyni provozuje Váš manžel, nebo partner? Odloží použité nádobí do dřezu, nebo do myčky? Uvaří kávu, nebo čaj? Marně přemýšlíte, co tam ještě tvoří?

Je-li to všechno, pak je nadmíru jasné, že Vy rozhodnete o pořízení pracovní kuchyňské desky. Je to tak? Už jen výše popsané je nezpochybnitelným argumentem pro rozhodování. Vašemu manželovi s rozhodností Vám vlastní předložte konečnou variantu Vaší nové pracovní kuchyňské desky a jděte ji společně pořídit.
Je jasné, že příkazy a rozkazy ve vztahu na místě nejsou. Také zatvrzelé trvání na svém názoru určitě ne. Ale jsou momenty, kde jasné a rozhodné slovo jednoho z partnerů na místě je.

Zkuste mluvit manželovi, nebo partnerovi do vybavení jeho království, které nazývá dílnou. Zkuste se s ním dohadovat o tom, jaký ponk, jaké poličky a skříňky by si měl do své dílny pořídit. Pošle Vás elegantně a se vší úctou do háje. Je to tak?
Proto si vyberte kuchyňskou desku právě takovou, která Vám bude vyhovovat nejvíce, a nebuďte zvědavá na názor svého manžela.