O nebankovní hypotéku mohou zažádat i rizikový žadatelé

Nebankovní hypotéka je poměrně zajímavý úvěrový produkt, který uvítají hlavně tzv. rizikový žadatelé. Tedy ti, kteří mají problémy získat úvěr v bance, ať už například kvůli své špatné finanční minulosti, záznamu v registru dlužníků, nedostatečnému příjmu atd. Dalo by se říci, že nebankovní společnosti čekají na každého takového žadatele s otevřenou náručí. Jedná se však o nebankovní sektor, u kterého se s největší pravděpodobností setkáte s vyšší úrokovou sazbou. Pojďme si nyní představit alespoň některé výhody nebankovního sektoru.

Sloupec mincí

  • Rychlost vyřízení

Nebankovní hypotéka https://nebankovnihypoteka.cz/, ale i spotřebitelské úvěry či rychlé půjčky bez úroků…to vše na vás čeká v nebankovních společnostech. Možná vás překvapí, jak rychle je možné takový úvěr vůbec sjednat. Zatímco u bank se velmi často setkáte se zdlouhavým schvalovacím procesem, u nebankovních společností tomu je jinak. Peníze u menších spotřebitelských úvěrů získáte ihned při podpisu smlouvy. U hypotečních úvěrů je schvalovací proces sice delší, ale v porovnání s bankami si i tak počkáte daleko kratší dobu.

Hypotéka kalkulačka

  • Benevolentnější podmínky

Bankovní instituce se musí podřizovat nařízení České národní banky. I kdyby třeba chtěly méně důvěryhodnému žadateli nabídnout úvěr, složitě nastavená legislativa jim to neumožní. Zákon o spotřebitelském úvěru přesně definuje, kdo na úvěr může dosáhnout a kdo nikoliv.

Nebankovní instituce jsou však v mnohých ohledech o poznání benevolentnější a na rizikové žadatele čekají doslova s otevřenou náručí. Pokud vám tedy banka z nějakého důvodu úvěr zamítla, ještě není zapotřebí propadat panice. U nebankovní společnosti úvěr nakonec s největší pravděpodobností získáte. Většina těchto institucí totiž nenahlíží do registru dlužníků, nepožaduje doložit výši příjmů a neposuzuje ani, zda jste úvěr vůbec schopni splácet.