Pro bezpečné koupání

Pokud se chcete koupat v čisté vodě, musíte se o ni také vhodně starat. To znamená také nakoupit vhodné přípravky, které ji dokáží dostatečně vyčistit.

Pro bezpečné koupání

Hodně lidí už má doma na zahradě nějakou formu vodní plochy, kterou samozřejmě využívá hlavně v letních měsících, kdy jsou ty největší pařáky. Jakmile teplota vzduchu překoná třicítku, je to ten nejlepší ukazatel toho, že je potřeba se pořádně zchladit. To můžete udělat dobrým pití, třeba deseti stupňovým pivem, ale to se zchladíte pouze na malou chvíli a jen vnitřně. Nechcete-li, aby trpěla hlavně vaše kůže, která ve vedrech dostává skutečně zabrat, budete se muset jednou za čas ponořit do vody.

Pohoda u bazénu

Ideální je k tomu bazén. V případě, že ho ještě nemáte a máte vhodný pozemek, kam ho umístit, rozhodně si ho kupte. Letošní venkovní plavecká sezóna je sice už definitivně pryč, ale to neznamená, že není vhodné připravit se na další léto. Možná se vám to zdá daleko, ale zase za tak dlouho to nebude. Krom samotné vodní plochy byste se měli mimo jiné připravit i vhodnou chemii do bazénu Chlorito.cz.

Je z čeho vybírat

Pokud jste doteď bazén neměli ani jako malí, asi budete při výběru těch správných chemických přípravků trochu tápat. Není ale složité se v tom vyznat. Stačí vám vědět jediné – za málo peněz je nejlepší dezinfekce chlór. Dokáže být opravdu vysoce účinná a zároveň relativně šetrná. Šetrná si dejte do uvozovek, jelikož citlivější jedinci nebo lidé s kožními chorobami nemusí chlór snášet příliš dobře. Objevují se u nich různá nepříjemná svědění, a to ať už přímo na těle nebo v oblasti očí. Řešením je buďto snížit dávky, což nemusí být vždy dobré, nebo prostě používat jiný přípravek.

Super voda

Neškodí

Z preparátů, které můžete používat, aniž byste riskovali, že se pak na pár minut osypete a budete se pak po zbytek dne drbat, je asi nejlepší volbou aktivní kyslík. Je efektivní, není příliš drahý a vedlejší účinky prakticky nemá. Tedy, když se použije dobře. V případě, že dáváte raději přednost něčemu přirozenějšímu, můžete zkusit pravou mořskou sůl. Ta je dokonce i léčivá, ale pak se vám to koupání docela prodraží.