Vhodný jídelníček je řešení

Pokud si myslíte, že ta povadlá vánočka, co kdysi bylo vaše vytrénované bříško, by chtěla trochu zmenšit na objemu, měli byste se zamyslet nad tím, co jíte.

Vhodný jídelníček je řešení

Hned na začátku je dobré si říci, že velká část Čechů trpí nadváhou, pokud vyloženě nejsou obézní. Ve většině případů to sice není žádná katastrofa, ale obezita jako taková je už v podstatě stav, který hraničí s nemocí. Když vážíte opravdu hodně, může se vám k tomuto problému navázat ještě další. Není ani tak podstatné, jestli berete v potaz estetickou stránku věci, to je konec konců záležitost vkusu, ale měli byste myslet hlavně na své zdraví, které se může právě vlivem přebytečného tuku ve vašem organismu začít zhoršovat. Řeč však není pouze o fyzickém, ale i duševním zdraví. Je dokázáno, že lidé s obezitou mají vyšší sklony k depresím.

Jezte kvalitně

Chcete-li s tímto stavem něco udělat, nejlepším časem, kdy na to vlítnout je teď, nikoliv příští pátek nebo na nový rok. Principiálně se nejedná o nic složitého. V podstatě stačí „jen“ změna jídelníčku. To jen je v uvozovkách zcela správně, protože jde o velice podstatnou změnu, která může změnit vás dosavadní život.

Vyberte si správnou dietu

Nejlepší možností pro vás je vybrat si způsob stravování, který vede prokazatelně k hubnutí a který je dlouhodobě udržitelný a tím eliminovat případný jo-jo efekt. Takovou je kupříkladu proteinová dieta, kterou již vyzkoušely stovky tisíc lidí a vesměs si neztěžují. Jakby také ne, když tímto způsobem dosáhli snížení hladiny tuku v krvi a zároveň ubrali na váze. Nejedná se ale o všelék, díky kterému budete zase tak zdraví jako dříve. K tomu budete potřebovat i něco navíc, a sice pohyb.

Zdravá snídaně

Pohyb léčí

Proteinová dieta sníží vaší váhy, ale máte-li zájem dostat se skutečně do formy, bez vhodných pohybových aktivit to nepůjde. Nemusíte se bát, že budete muset začít zvedat činky nebo jiná těžká břemena, právě naopak. V takovém případě je nejlepší aerobní pohyb, při kterém se vám dobře dýchá a zároveň spalujete tukové zásoby. Jízda na kole, běhání v parku nebo i půl hodinová procházka jsou ideálními aktivitami, které podpoří vaše hubnutí a přispějí k lepšímu zdraví.