Všichni milují SUV

Zkratka SUV pochází z angličtiny, konkrétně znamená sport utility vehicle – tedy sportovní užitkový vůz. Možná však zpočátku. Dnes škarohlídi tvrdí, že se z těchto aut stala vozítka pro ženy, které z nich mají dobrý výhled na vozovku před sebou.
Kde je pravda asi přesně nezjistíme. Jsou zastánci i odpůrci a to nejen tohoto typu vozidel, ale i všech ostatních.
fiat 500x
SUV se původně vyráběla do náročných terénů, jelikož disponovala pohonem všech čtyř kol a sloužila často pro pracovní účely. Jak šel pokrok kupředu, začalo mít tyto auta v oblibě stále širší spektrum řidičů. Pohodlný rodinný vůz, prostorný, komfortní. Nezalekne se horšího stavu vozovky, špatných povětrnostních podmínek a dostane se tak všude. Velký zavazadlový prostor nemusí sloužit pouze na nářadí, ale poskytne zázemí kompletnímu vybavení rodiny například na dovolenou. Není tedy divu, že co se týče kategorie vozů, jsou v současné době na špici.
beijing automotive
K sehnání jsou luxusní značky typu BMW, Volvo nebo Audi, takže fajnšmekři a ti, co na to mají, mohou jistě uspokojit svou potřebu. SUV však nejsou pouze pro bohatší společenskou vrstvu, ale pořídit si je dnes může téměř kdokoliv a to ne pouze ojeté, ale i fungl nové. Automobilky jako je Hyundai, Dacia, Renault či Peugeot nabízejí tyto vozy i pro méně náročné klienty a také pro ty, kteří nemají prostředky platit polovinu částky za značku. Solidní auto v této třídě se tak dá pořídit již do 400 000 Kč, tedy zhruba o něco více, než nová Škoda Fabia.
Také ze statistických údajů vyplývá, že poptávka po těchto autech stále více roste. Prodejnost jednotlivých značek je také čím dál vyšší. Pokud to bude pokračovat, může se stát, že velké rodinné a sportovní vozy, vytlačí ze silnic klasické sedany nebo kombíky.
bmw suv
No, kdo ví. Každopádně v současné době sklízí úspěchy a je to svým způsobem i módní trend. Kam se bude dále vyvíjet, se necháme překvapit.