Dítě a plastika? Nic neobvyklého.

Mnoho dětí má, a to často již od narození, zdravotní problémy, které jsou mnohdy patrné na první pohled. Často jsou to takové defekty, které výrazně komplikují život nejen po estetické, ale především po funkční stránce. Ovšem do soukromých chirurgických ordinací míří rodiče se svými ratolestmi také kvůli vadám na kráse.
sedmikráska za uchem
PLASTICKÁ CHIRURGIE U DĚTÍ
Pokud má dítě vrozenou vývojovou vadu, která bývá zejména u obličeje, končetin, kůže nebo měkkých tkání, není divu, že co nejdříve míří do ordinace plastické chirurgie zdravotního střediska. Zde se ale také zabývají poúrazovými stavy. Pokud jde o estetické vady, těmi se zabývají především soukromá zařízení.

·         Vrozené vývojové vady
Takové vady se mnohdy musí řešit hned po narození dítěte, neboť některé defekty mohou komplikovat život po funkční stránce, takže by mohlo dojít třeba k poškození některých orgánů. Nejčastější vrozenou vývojovou vadou bývá rozštěp rtu, čelisti nebo patra, výjimkou však nebývají ani vady končetinové, jako je srůst prstů. Všechny tyto operace jsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.
dírky v uchu
·         Poúrazové stavy
Poúrazové vady, které se musí řešit plastickým zákrokem, často bývají po poranění psem, nebo po nějakém úrazu na kole či při sportu. Výjimkou však nebývají úrazy vzniklé při různých činnostech, jako je například práce se sekerou, nůžkami, pilou, travní sekačkou nebo jinými stroji. Pokud se již takovýto úraz stane, je zásadní snahou plastické chirurgie, aby vrátili dítě do hodnotného života s využitím všech prostředků.
dětské ouško
·         Estetické vady
Není však výjimkou, že plastickou chirurgii navštíví děti s kosmetickou vadou. Nejčastěji se zde setkávají s deformacemi ušního boltce, odstraňovat se ale dětem nechávají také kožní nádorky a pihy. Zde zákroky do deseti let věku dítěte hradí pojišťovny, později si je pacienti a jejich rodiče musí hradit sami.