Dopřejte své pokožce pořádnou dávku čokolády

Nezařazené

Věděli jste, že průměrný Čech spotřebuje za jeden jediný rok okolo 4 až 5 kilogramů čokolády? Mezi ty nejoblíbenější patří stále tradiční a nejkvalitnější hořká čokoláda. Čokoládu dnes naleznete už téměř v jakémkoli provedení a novinkou není ani její kombinace se slanými pochutinami, nebo třeba masem. Jak je na tom ale čokoláda, konkrétně tedy kakaové boby Nakliceno.cz, v kosmetickém průmyslu?

Hned na úvod si dovolím zmínit, že čokoláda rozhodně neprospívá jen našim chuťovým buňkám při vnitřním použití, ale také dokonale vyhovuje naši pleti při použití vnějším. Z tohoto důvodu na nás také stále ve větší míře v obchodech a drogérií z regálů vykukují produkty s přídavkem kakaa, kakaových bobů, kakaového másla anebo samotné čokolády. Zajímavostí také je, že jelikož máme čokoládu spojenou s příjemnými pocity, které nás dokáží uvolnit, působí již samotná čokoládová vůně, obsažena například v krémech anebo sprchových gelech, uklidňujícím dojmem a dokáže nám uklidnit pocuchané nervy. Po náročném dni je tak skvělou volbou dopřání si koupele s čokoládovou pěnou a mírná relaxace.

Kousky čokolády

Nejdůležitější složkou, kterou kakaové boby obsahují, jsou bezesporu vzácné antioxidanty. Díky nim je naše pokožka po použití mnohem pružnější, a dokonce také jasnější. Antioxidanty jsou také významné pro boj proti volným radikálům, které mají na svědomí tvorbu vrásek a stárnutí pleti. Zásluhou kakaa tak pokožka obdrží opět mladistvý vzhled. V boji proti vráskám také přispívá svou silou přítomnost vitamínu B.

Čokoláda na rtu

Zapomenout nemůžeme ani na vychválení již zmíněného kakaového másla. Toto máslo totiž nejen že příznivě působí především na suchou pokožku, kterou promastí a vyživí, ale také zmírňuje podráždění pokožky, bojuje proti nechtěným striím, pomůže nám při popáleninách od slunce anebo například napomáhá při regeneraci popraskaných rtů, urychluje regeneraci pokožky při alergické reakci a také napomáhá při zmírnění viditelností nedokonalosti pokožky, mezi které můžou patřit například jizvy.

Jak vidíte, čokoládu a všeobecně kakaové boby není radno podceňovat. Až si tak příště budete vybírat něco dobrého na zub s obsahem této pochoutky, nezapomeňte zavítat také do oddělení kosmetiky, aby si pochutnala i vaše pokožka.