Když netočíš – nežiješ!

Doba, kdy se natáčení videí využívalo spíše k vytvoření hezkých vzpomínek na dovolenou nebo narozeninové oslavy, je už dávno pryč. V současnosti o natáčení není opravdu nouze. Lidi točí všechno – co vidí, zažijí, ale sdílejí to spíše za účelem toho, aby jejich nápady a často i zvrácené a nebezpečné činy, dosáhly co nejvyšší sledovanosti a oni se dočkali díky nim uznání.

youtube v tabletu

Výzvy, kterých je plný internet

Mezi nejpopulárnější videa se řadí ty, které se týkají různých „challenge“ – tedy výzev, jestli něco svedete snadno nebo dokonce vtipně a přitom všem se ještě budete natáčet. V mnoha případech se jedná o životu nebezpečné zkoušky, které by člověk se zdravým selským rozumem nejenže nevyzkoušel, ale v životě by se u nich ani nenatáčel.

Je natolik nebezpečné podlehnout každé jedné výzvě, které nás nabádá k tomu, abychom se do ní pustili i za cenu, že u toho budeme trpět. Jenom proto, že je to moderní a populární, se přece nemusíme obětovat k tomu, abychom zapadli tímto nepochopitelně nelidským způsobem.

O čem pak svědčí množství šílených výzev a tisíce lidí, kteří jsou přímo nadšeni z toho, pustit se do nich a ukázat všem, jak jich „statečně“ zvládají? O tom, že doba se nepopíratelně změnila a to, co se dnes pokládá za normální, vlastně v pořádku vůbec není.
profi videokamera

Osobní život pod drobnohledem

Život na sociálních sítích je nynější způsob, jak vyjádřit to, že žijeme a „máme se dobře“.

Největším médiem videí je Youtube. Kromě videí, které si na něm můžete pustit, najdete i nespočet lidí, kteří jsou ochotní sdílet formou videí naprosto všechno! Největší úspěch mají rodiny s malými dětmi, které se snaží prostřednictvím nich získat takzvané zájemce, kteří by jich zásobovali sledováním a sdílením jejich videí.

V čem spočívá život za obrazovkou, když se místo toho, abychom si ho užívali snažíme o to, aby byl veřejně pokládaný za ten nejlepší a dokonalý? Není totiž větší dokonalosti, než prožít ho s těmi, kterých milujeme v soukromí, které je v dnešní době poměrně vzácné.