Řekni tělo, co bys rádo

O zdravém životním stylu se už napsalo a napovídalo mnohé. Co to ale vlastně zdravý životní styl znamená? Asi pro každého něco trochu jiného. Každý člověk je totiž jiný, a tudíž i každé tělo vyžaduje odlišný způsob života. Jsou některá pravidla, na kterých se ale shodnou asi všichni vyznavači tohoto způsobu života, který nám má zajistit dlouhověkost a zdraví.
procházení lesem
·        Jednou z nejdůležitějších věcí je určitě pohyb. Určitě nemusíte trávit hodiny v posilovně. Vašemu tělu úplně postačí, když ho zvednete z křesla a půjdete s ním na každodenní procházku.
·        Neméně důležité je i složení jídelníčku. Někteří lékaři tvrdí, že si tělo samo řekne, co mu prospívá. Jenže co dělat v případě, kdy naše tělo neustále říká, že chce propečený bůček s knedlíkem a zelím? Musíte ho přesvědčit, že potřebuje ke štěstí i ovoce a zeleninu. Jídlo nám má přeci dodat potřebnou energii, a ne nám ji naopak brát. A nevím, jestli je člověk po vepřové pečeni plný energie. Spíše je jen plný.
salát v míse

Půst je jen pro zdravé

Dodržování pitného režimuuž může mnohým uším znít jako protivné klišé. Ono to je ale opravdu nutné. Jestliže chcete tělo přímo detoxikovat, je dobrým řešením čaj z mladých kopřiv. Kopřiva je bohatým zdrojem vitamínů a minerálů. V lidovém léčitelství se odedávna používá jako posilovač organismu a podporovatel činnosti střev. Podobnou službu Vám může udělat i zelený čaj Matcha Tea. Na škodu není ani krátkodobý půst, který dopomůže zbavit se škodlivých látek a pomůže nastartovat Váš organismus k vykročení na cestu za zdravím. Jestliže máte nějaké zdravotní problémy, měli byste se před zahájením půstu poradit se svým lékařem. Hladovění by se měli rozhodně vyhýbat
–         těhotné ženy
–         lidé s nemocným žaludkem
–         diabetici.
pramenitá voda
Jestliže Vás zdraví netrápí, můžete pro začátek vyzkoušet půst s pomocí ovocných a zeleninových šťáv. A nezapomeňte – i pro zdravý životní styl platí jedna zásada. Nic se nemá přehánět.