Předvánoční příprava a nakupování dárků

Pomalu ale jistě se blíží ty nejhezčí svátky v roce, které patří k těm nejhonosnějším a milovaným všemi, kteří milují kouzlo Vánoc. Samostatnou skupinou malých nadšenců jsou děti, kteří je umějí ocenit ze všeho nejvíce.
Nejen z toho důvodu, byste jim měli dát pocítit i atmosféru Vánoc, která je důležitá stejně jako pořizování dárků.
děti u dárků

Příprava na svátky

1.     Takovou prvotní změnou, která bude hlásit začátek svátků, je výzdoba. Ta by měla být nejen tématická, ale i útulná a dojemná. Vaše děti se dostanou do sváteční nálady mnohem dříve, když uvidí všude kolem sebe detaily, které tvoří kouzlo Vánoc.
2.     Abyste vašim dětem pomohli dostat se na seznam hodných dětí, aby mohly dostat nějaký hezký dárek, můžete s nimi napsat dopis pro Ježíška. V případě menších dětí je báječnou alternativou namalovat obrázek, na kterém budou hračky nebo jiné touhy, které si dítě přeje dostat pod stromeček.
3.     Přinést trochu dobré a mírumilovné nálady do vašeho domova můžete i tak, že jim pustíte koledy neboli písně, které není na škodu o svátcích umět. Možná se ve škole nebo školce už nějaké naučily, takže jich klidně nechte, ať vám jich zvesela zazpívají.
4.     Udělejte si na sebe s dětmi večer čas a sedněte si společně k televizi k nějaké vánoční pohádce. Dejte jim prostor, aby si vybraly pohádku, kterou mají nejraději. Nebo si klidně udělejte filmový/pohádkový maraton.
sněhulák na ozdobičce

Čas na dárky

Nebylo by na škodu, nakupovat dárky už s jistou časovou rezervou. V době Vánoc jsou obchodní centra plné lidí a zboží je někdy nedostatek. Mnohdy se vyprodá dříve, než byste chtěli. A pak vám nebude zbývat nic jiného, než hledat dárky na internetu. Myslete však na dopravu, která bývá v tomto období o dost zdlouhavější.
perníkové chaloupky
Co koupit dětem k Vánocům?
Rozhoduje nejen věk dítěte, ale i pohlaví, jeho zájmy a v neposlední řadě přání, které v sobě nosí.
•       Snažte se vždy myslet hlavně na dárek, o kterém víte, že vašemu dítěti udělá největší radost.
•       Nekupujte zbytečnosti, které vaše dítě nezajímají, ale vy pořád doufáte, že si k nim najdou cestu. Vyvolá to v nich zklamání.
•       A nepřehánějte to s něčím, co víte, že ještě počká jen proto, abyste na vaše dítě o Vánocích zapůsobili.
Nic není přece důležitější než to, že budete jako rodina pohromadě a že si sváteční dny užijete naplno.