Stává se, že se doktor v určení pohlaví miminka zmýlí?

Drtivá většina budoucích rodičů si dnes nenechává pohlaví děťátka jako překvapení při porodu.

Nastávající rodiče chtějí vědět už během těhotenství, zda se v bříšku skrývá chlapeček nebo holčička. Má to přece mnoho výhod. Jakou výbavičku nakoupit, jaké jméno vybrat a podle mnohých si takto i lépe vybudujete vztah s miminkem ještě v bříšku, protože ho už můžete oslovovat jménem. Jenže navzdory vyspělým technologiím se nejednou stane, že i doktor se v určení pohlaví miminka zmýlí …
botičky na břiše

Překvapení na porodním sále

Mnoha rodičům se stalo, že miminko bylo jiného pohlaví, než s jakým počítali. Pokud se lékař v určení pohlaví miminka splete, nemusí to být žádná tragédie. Obzvlášť, pokud jde o rodiče, kterým je úplně jedno, jestli se narodí chlapeček nebo holčička. Pokud však již rodiče mají několik dětí a touží více po holčičce nebo chlapečkovi, může to být nepříjemný šok.
V některých případech se totiž může stát, že rodiče budou "špatně odhadnuté" děťátko hůře přijímat, až odmítat. A miminka dokážou velmi vnímat pocity svých rodičů, zejména matky. Miminko bude cítit zklamání či odmítání své matky a může to mít celou řadu negativních dopadů na jejich další vztah a přispět k rozvoji poporodní deprese u matky.
těhule s overalkem

Je lepší nevědět?

Někteří rodiče proto raději nechtějí vědět předem pohlaví svého miminka. Není nutné držet se v napětí až do porodu, ale pokud vám lékař oznámí, že čekáte chlapečka nebo holčičku, je třeba mít stále na paměti, že určitá šance pochybení tam prostě vždy je. A proto raději vždy počítat s tím, že se vám místo vytouženého pohlaví může narodit to druhé. Nejpřesněji dokáže pohlaví miminka odhalit amniocentéza, tedy odběr plodové vody. Toto vyšetření se ale nepoužívá pro tento účel, ale dělá se u rizikových těhotenstvích, kdy je podezření na genetické poruchy a u starších rodiček.

Ohodnoťte příspěvek